Outsourcing Kadr i Płac...

Referencje

Mericon, jako jedyna firma na rynku w 2005r. podjęła się niestandardowej obsługi naszego przedsiębiorstwa, a ponieważ usługi swoje świadczy z najwyższym zaangażowaniem i elastycznością...

IZOKOR Płock S.A.

Outsourcing

Stosowanie outsourcingu w dziedzinie kadr i płac pozwala na redukcję kosztów przy jednoczesnym zwiększeniu efektywności.

Aktualności

13 zł dla zleceniobiorcy już od stycznia 2017 28.07.16

Ustawa o zmianie minimalnego wynagrodzenia czeka na podpis prezydenta. Zgodnie z nią, minimalne wynagrodzenie będzie przysługiwało także zleceniobiorcom. Stawka godzinowa dla zleceniobiorców i osób tzw. samozatrudniających się ma od 2017 r. wynosić co najmniej 13 zł brutto.

Oczywiście, nie oznacza to, że powstanie obowiązek ustalania wynagrodzenia godzinowego w umowie. Ponieważ jednak od 1 stycznia firmy będą zobligowane do ewidencjonowania czasu pracy zleceniobiorców, stawka wynikająca z umowy inna niż godzinowa (np. miesięczna) powinna po przeliczeniu na czas przepracowany odpowiadać kwocie minimalnej stawk godzinowej.

Ustawa przewiduje też, że wynagrodzenie z tytułu umowy zlecenia ma być wypłacane co najmniej raz w miesiącu.

Aby przedsiębiorcy mogli przygotować się do tych zmian, od 1 września 2016 wejdzie w życie nowelizacja ustawy o zamówieniach publicznych, która zezwala na renegocjację stawki wynagrozenia dla przedsiębiorcy, w przypadku zmian w zakresie minimalnego wynagrodzenia.

Zaufali nam

Zamknij
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności .